wtorek, 5 sierpnia 2008

Udana argentyńska fuzja


Dziś o kolejnym winie, które bardzo mi przypadło do gustu. Mowa tutaj o argentyńskim winie o ciekawej nazwie fuZion.

Z etykietki wina można się dowiedzieć, że pochodzi ono z regionu Mendoza. Region ten znajduje się w środku Argentyny (patrząc z północy na południe) nad granicą z Chile. Kompozycję i dobry smak wina zawdzięczamy "wielkiej pasji i zaangażowaniu" rodziny Zuccardi.

Do momentu kiedy natknąłem się na fuZjon myślałem, że wina argentyńskie to przede wszystkim wina ze szczepu malbec. fuZjon zmieniło to pojęcie. Każda butelka jest udaną fuzją dwóch szczepów:

- Shiraz i Cabernet Sauvignon, wtedy butelka ma etykietkę w kolorze fioletowym;
- Temparnillo i Malbec, gdzie butelka ma etykietkę w kolorze jasno-żółtym lub kremowym, zależy jak kto rozróżnia kolory ;)

Jeśli miałbym opisać wino słowami to użyłbym: jedwabiste, dobrze zbudowane o owocowym bukiecie. Jego butelka nadaje się zarówno do posiłku z czerwonym mięsem, mięsa z grilla jak i do prostej degustacji wieczorem w miłym gronie znajomych lub rodziny.

Wino można kupić w supermarkecie i kosztuje ono nieco ponad 20 zł za butelkę. Jest to naprawdę dobra cena za to co wnętrze butelki z ładną etykietą oferuje.

Można więc powiedzieć, że to wino jest naprawdę dobre, a w ustach mieszkańców okręgu Mendoza zapewne brzmiało by to: Este vino es muy delicioso. Przyjemnych chwil przy fuZjon!

Brak komentarzy: