piątek, 15 maja 2009

Que pasa - vino de Chile


Dziś kilka linijek tekstu o winie, które zainteresowało mnie swoją nazwą "Que pasa", ponieważ łączy w sobie dwie z moich pasji: wino i hiszpański :)

Przyznaję, że kupiłem je tylko dlatego, że jest ciekawie opakowane i ma dosyć nietypową jak na wina nazwę. Winiarze starają się nadawać swoim winom nazwy związane z nazwami winnic lub miejscowości gdzie wino powstaje. Zazwyczaj brzmi to poważnie lub nawet bardzo poważnie. Te wino z kolei reklamowane jest jako "Wino postawione na głowie" więc można zadać sobie pytanie: Co się dzieje? czyli po hiszpańsku Que pasa?

Dopiero po rozpakowaniu butelki wina z pudełka, w którym jest sprzedawane okazuje się, że jest to wino z Chile i jest ono przygotowane ze szczepu Carmenere. Ten szczep jest bardzo typowy dla Chile i charakteryzuje go mocny ziemisty posmak.

Moim zdaniem wyśmienite, szczególnie do ciężkiego, tłustego jedzenia, ale jeśli komuś nie smakują wina wytrawne, tego na pewno nie polubi i pewnie po pierwszym łyku może powiedzieć ze zdziwieniem Que pasa? ;)

Wino można znaleźć w supermaketach. Cena za butelkę w okolicach 20 zł.

Brak komentarzy: